Star Wars robotuna rekor fiyat… 27 milyon liraya satıldı

Sinema dünyasının efsane serilerinden biri olan Star Wars (Yıldız Savaşları) yeni filmleri ve yarattığı evrene dahil dizilerle maceralara devam ederken ilk filmlerde yer alan hatıra eşyaları da rekor fiyatlarla satışa çıkıyor.

Son olarak da Anthony Daniels’ın canlandırdığı C-3PO’nun kafası açık artırma ile satışa çıktı ve yaklaşık 27 milyon liraya da alıcı buldu.

1983 yapımı Jedi’ın Dönüşü’nden kalma parça, müzayede evi Propstore Auction’da altı haneli meblağlara ulaştı.

Propstore yetkilileri, yönetmenliğini Richard Marquand’ın yaptığı, senaryosunu Lawrence Kasdan ve George Lucas’ın yazdığı film serisinin üçüncüsünde kamera karşısında kafanın birçok sahnede göründüğünü söyledi.

Daniels, basına yaptığı açıklamada, “Bu sadece taktığım bir aksesuar değil, aynı zamanda röportajlarda kendimi tanıtmak için kullandığım bir aksesuardı. ‘Yüzümü tanımıyorsun ama bu yüzü biliyorsun'” diyerek robot sayesinde yaşadığı ünü anlattı.

Daniels, onlarca yıldır sahip olduğu eşyaları satarken duygulandığını da söyledi: “50 yıldır bu eşyalarla yaşıyorum, bazılarıyla çok karışık duygular içerisindeyim. Bütün bu eşyaların neredeyse tamamı dolaplarda, çekmecelerde ve tavan arasındaydı. Kimse onlara bakmıyordu, kimse değer vermiyordu. Ve çöpe atılmayacak kadar da iyiler.”

Propstore, Star Wars droidinin tüm zamanların en tanınabilir sinema tasarımlarından biri olarak durduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x