Özel’den Erdoğan’la görüşmesini eleştirenlere: Herkesle konuşur, müzakere ederim ama sizin için mücadeleyi bırakmam

T24 Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, memleketi Manisa’nın Kula ilçesinde vatandaşlara seslendi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapmayı planladığı görüşme hakkında konuşan Özel, “Şundan herkes emin olsun, herkesle konuşurum, müzakere ederim ama sizin için mücadeleyi asla bırakmam. Çünkü bizden millet kavga istemiyor. Millet oturun, çalışın, tartışın ve derdime çare olun diyor. Yeniden seçimler yapılıp, bu millet bize iktidar görevi verene kadar bu ülkede ana muhalefet partisiyiz. Yurt dışında Türkiye’nin partisiyiz. Bu ülkenin çıkarları için sonuna kadar mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı. Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Özel’in Erdoğan’la görüşmek istemesini eleştirmiş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla “Sarayla müzakere değil mücadele edilir” demişti.

Özel’in konuşmasından satır başları şöyle:

“Biz CHP olarak edindiğimiz görevde; kibre, güç zehirlenmesine kapılmayacağız. Aksine sorumluluğumuzun farkındayız. Bu ülkede yoksulluk var, işsizlik var. Çiftçilerin, hayvancılıkla uğraşanların büyük dertleri var. Esnaf perişan ve emekliler açlığa terk edildi. 10 bin lira ile kira versen aç kalırsın, karnını doyursan sokakta kalırsın. Böyle bir ülke yarattılar, bunun için büyük bir mücadele verip tekrar halkın iktidarını kurmak, tekrar Atatürk’ün, ‘Cumhuriyet ki kimsesizlerin kimsesidir’ dediğini hatırlamak ve uygulamak, bu ülkede işsizliği, yoksulluğu bitirmek, emeklinin yüzünü güldürmek, esnafın cebini doldurmak, çiftçiyi öyle birinin dediği gibi ‘Ananı da al git’ değil, Atatürk’ün dediği gibi milletin efendisi yapmak; bizim ödevimiz, görevimiz, hedefimiz budur. Bunun için hep birlikte çalışacağız.

“Kimlik siyaseti oyununa gelmeyeceğiz”

Birileri istiyor ki kavga edelim. Ben seçimde de söyledim. Asla ve asla suni gündemlerin peşine takılmayacağız. Kimlik siyaseti oyununa gelmeyeceğiz. Asla sonu gelmeyecek kavgaların tarafı olmayacağız. Biz bu ülkenin gerçek sorunlarını konuşup, onları dile getirip, onu çözmek için mücadele edeceğiz. Diyorlar ki gel benimle kavga et. Ben kavga edeceksem emeklinin kavgasını edeceğim. Çiftçinin, yoksulun kavgasını edeceğim.

Şundan herkes emin olsun, herkesle konuşurum, müzakere ederim ama sizin için mücadeleyi asla bırakmam. Çünkü bizden millet kavga istemiyor. Millet oturun, çalışın, tartışın ve derdime çare olun diyor. Yeniden seçimler yapılıp, bu millet bize iktidar görevi verene kadar bu ülkede ana muhalefet partisiyiz. Yurt dışında Türkiye’nin partisiyiz. Bu ülkenin çıkarları için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Atatürk’ün iki emanetine, hem partimize, hem de Türkiye Cumhuriyetine gözümüz gibi bakacağız.

“Altı okun içindeki milliyetçilik okunu hiç kimseye bırakmayız”

Ben yakamdaki parti rozetimdeki 6 okun altısına da aşığım. Bu altı okun içindeki milliyetçilik okunu hiç kimseye bırakamayız. Onun için birileri kendini milli, kendinden olmayanları gayri milli, kendisini makbul, geri kalanı hain ilan etmeye kalkıyordu. Bu oyuna gelmeyiz. Ne milliyetçiliği, ne milli olmayı, ne vatanseverliği asla ve asla size bırakmayız. Bunun üzerinden algı operasyonlarına teslim olmayız. Yaşasın Cumhuriyet. Yaşasın CHP.

“Önce muhalefette mücadele edeceğiz, sonra iktidar olup hepsinin yüzünü güldüreceğiz”

Seçimleri Türkiye ittifakı kazanmıştır, Türkiye ittifakı adını güzel ülkemizden, renklerini ay yıldızlı al bayrağımızdan alır. İşte buradan bir kez daha haykırıyoruz: kırmızı, beyaz, en büyük Türkiye! Bu Türkiye’yi yüzü gülene kadar, tekrar gelişmiş ülkeleri yakalayıp geçene kadar, Atatürk’ün emanet ettiği gibi çiftçisine de işçisine de sahip çıkana kadar, emek emek çalışıp bugünlere bu ülkeyi getiren emekliler hakkını alana kadar, önce muhalefette mücadele edeceğiz, sonra iktidar olup hepsinin yüzünü güldüreceğiz.”

TIKLAYIN – “Sarayla müzakere değil mücadele edilir” diyerek Özel’i eleştiren Kılıçdaroğlu: Erdoğan, ekonomide daha sert kararlar alacak, kimse bu suça ortak olmamalı!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x