‘Barbie’nin yapımcısından devam filmine yeşil ışık

Başrollerinde Margot Robbie ve Ryan Gosling’in bulunduğu “Barbie” filmi hakkındaki ikinci film söylentileri gündem oldu.

Filmin yapım şirketi olan Warner Bros’un CEO’su Pam Abdy, BBC’ye verdiği röportajda şirketin ikinci bir “Barbie” filmi çekmeyi “çok isteyeceğini” söyledi.

Devam filmi ile ilgili olarak filmin yönetmeni Greta Gerwig ile “sürekli konuştuklarını” belirten Abdy, son kertede bu kararın “Gerwig’e ait” olacağını ifade etti.

‘YAPMAYI ÇOK SEVDİĞİM BİR ŞEY OLDU’

Haberler, Gerwig’in “Barbie 2” fikrine açık olduğunu açıklamasının ardından geldi. Gerwig kesin bir şekilde konuşmasa da devam filmine pek de uzak durmadığını şu sözlerle ifade etti:

“Bu, yapmayı çok sevdiğim bir şey oldu. Ve kurduğumuz dünyayı, tüm oyuncuları ve bu grup insanla yeniden bir arada olma fikrini çok sevdim.”

‘GERWIG VE ROBBIE’NİN ADAY GÖSTERİLMEMESİ TABİİ Kİ ÜZÜCÜ’

“Barbie”nin devam filmi dışında 96. Oscar Ödülleri hakkındaki fikirlerini de açıklayan Abdy, Robbie’nin ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ve Gerwig’in de ‘En İyi Yönetmen’ ödüllerine aday gösterilmemelerinin “tabii ki üzücü” olduğunu söyledi.

Abdy, aday gösterilmeyen Gerwig’in bir “vizyoner” ve “günümüzde çalışan en iyi film yapımcılarından biri” olduğunu belirtti.

‘AKADEMİ ÜYELERİNE CİNSİYETÇİ DEMEK İSTEMİYORUM’

Akademi üyeleriyle ilgili konuşan Abdy, onlara “cinsiyetçi demek istemediğini” ancak sayısı 10.000’i aşan üyelerden yeterli bir kısmının da filmi izlemediğini düşündüğünü söyledi.

Abdy, son olarak “Barbie”nin 96. Oscar Ödülleri’nde ‘En İyi Film’ ödülünü kazanma şansı olduğunu düşündüğünü belirtti.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x